Гумените сандали со ремче, какви во бивша Југославија произведуваше сплитска Југопластика, веројатно важат за едни од најпознатите летни обувки на овие простори.

А сега тој дизајн се врати на голема врата благодарение на модниот гигант Gucci кои моментално ги продава за нешто повеќе од 400 евра.

 

 

 

Иако беа неизоставен дел од југословенските плажи, ретко кој во тие далечни времиња овие сандали ги сметаше за убави.

Но, таканаречените „трендсетери и трендсетерки“ моментално веројатно мислат дека нема поубави летни обувки. Погодувате, затоа што го носат потписот на Gucci со позлатен знак од модниот бренд.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here