10.8 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023
Home Црна Хроника

Црна Хроника

Монструозно убиство во БиХ: Четири џинови ми наредија да ја убијам и изедам мајка...

Хоророт од кој се леди крвта во вените се случи во населбата Баштра, меѓу Босанска Крупа и Бужима, а како што Сабахудин Велиќ (33)...

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом

Семејството на Мек Милер синоќа потврди дека раперот починал во неговиот дом во Лос Анџелес, Калифорнија. Според американските медиуми, тој се предозирал со опојни...

Само неколку часа откако го кажала судбоносното ,,Да” , невестата го нашла својот сопруг...

Само неколку часа по венчавката , невестата британскиот град Линтон го нашла телото на својот сакан во хотелскиот апартман за младенци. Само неколку часа...

Нилски коњ убил турист во Кенија додека го фотографирал

Немилиот настан се случил во саботата додека Кинезите го фотографирале пределот. Повредениот турист е згрижен во блиска болница во градот Наиваша, на 90 километри југоисточно...

Две лица загинаа, лекарите се борат за животот на трето лице (ВИДЕО)

На традиционалното новогодишно капење во Риека две лица загинаа, лекарите се борат за животот на трето лице, а неколкумина се повредени.  Се чини дека до...

ФОТО + ВИДЕО: Ова е момчето што беше убиено вчера во Чаир

Момчето убиено на автобуската во Чаир со калашников од Југо во движење е Бурим Идризи , роден 1993 година . Убиството се случи на улицата...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...