10.8 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023

Тие се враќаат по 19 години. Новите продолженија на Беверли Хилс од 7-ми август

Екипата на една од најпопуларните серии на деведесеттите, Беверли Хилс, се собрала по повод снимањето на новите продолженија. Каналот...

Џенифер Лопез и Карди Би ќе снимаат филм за стриптизерки

Очигледно Џеј Ло длабоко навлегува во актерските води. Во новиот филм за стриптизерки ќе глуми заедно со раперката Карди Би.

Гледачите згрозени од „18+“ сцената во новата серија „Mother Father Son“ на ВВС –...

Долгоочекуваната серија „Mother Father Son“во продукција на ВВС со Ричард Гир и Хелен МекКрој во главните улоги, ги изненади многумина од гледачите...

НЕПОЗНАТИ ФАКТИ за зимскиот класик „Сам дома“: Црно белиот филм кој се појавува во...

За многумина од нас, култниот новогодишен игран филм “Сам дома” е исто толку важен дел од божиќната атмосфера како и елката. Филмската серија со Меколи...

„Исцелител“ на Ставрески избран за македонски кандидат за престижниот „Оскар“

Филмското остварување „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески од страна на комисијата задолжена за одлука беше избрано за национален кандидат на Република Македонија за наградата...

На 82 годишна возраст почина Берт Рејнолдс , кој важеше за секс симбол на...

Берт Рејнолдс починал во болница на Флорида . Тој последните години се борел со кревкото здравје , а последен пат бил лекуван од проблеми...

Секој може да биде суперхерој, само ако има кој ќе му ги среди специјалните...

Во основа, сите луѓе се исти. Така што, секој може да биде суперхерој, само ако има човек кој ќе му ги среди специјалните визуелни...

По дури десет години доаѓа „Рамбо 5“ – Сталоне и на 72 години во...

Седумдесет и двегодишниот Силвестер Сталоне не може без Роки, но и без Рамбо. Најновото продолжение од серијалот за боксерот Роки Балбоа на големото платно...

„Исцелител“ ќе се прикажува во грчките кино сали

Македонскиот игран филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески од 19-ти јули ќе се прикажува во грчките кино сали. Својата кино премиера филмот ќе ја...

Наместо трејлер, го објавиле целиот филм

Филмската компанија “Sony Pictures” сериозно се “избламирала” кога сакала да го објави трејлерот за филмот “Khali The Killer”, а наместо тоа, тие на својот...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...