10.8 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023

Вртоглави суми: Видете колку заработуваат најплатените фудбалери!

Магазинот „Франс Фудбал“ традиционално ја откри листата на најплатените фудбалери и тренери во фудбалот оваа сезона. Кога станува збор...

Ркиичка, мезе, муабет. Вака се гледа фудбал од вип ложа на Стадионот во Кратово...

Ракиичка, мезе, муабет и прволигашки фудбал. И тоа го има во мак - фудбалот. Кога нема ништо интересно на теренот, тогаш...

Автомобилската трка на Водно заврши со двајца повредени посетители

По повод ослободувањето на Градот Скопје, викендов беа организирани трки на Водно каде настанот падна во сенка поради инцидентот кој се случи на почетокот...

НБА кошаркар спиел со 341 жена: Сопругата знаела само за 8 неверства на сопругот

Бренди и Џејсон Максијел (поранешен НБА кошаркар) биле во врска цели 17 години започнале да се забавуваат уште како тинејџери а се венчале во...

Исповед на секси-тенисерка: „Кога и да ми додаваше топче, не можев да го тргнам...

Канаѓанката Ежени Бушар важи за една од најсексапилните светски тенисерки во моментов, која одушевува и на теренот, но и со провокативни фотографии на социјалните...

Жителите на островот Мадеира не ја сакаат новата статуа на Роналдо

Статуата на Кристијано Роналдо, која беше поставена лани на аеродромот Мадеира, и која предизвика многу потсмев во јавноста, конечно е заменета. Емануел Сантос е авторот...

Роналдо не знае за доста: Георгина повторно е бремена?

Девојката на Роналдо, Георгина Родригез неспорно беше најголемата ѕвезда на модниот ивент во Гран Канарија минатиот викенд. Георгина беше облечена во фустан на „Версаче“, каиш од...

„Let’s go SERBIA!“ Карлеуша гола ги бодри сопругот и Србија на СП

Пејачката која по многу нешта е скандалозна, и овојпат реши да ја шокира  јавноста и обожавателите на фудбалот. Познатата српска пејачка и сопруга на српскиот...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...