8.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

ВИДЕО: Околу 150 килограми дрога пронајдени во Арачиново

Основното јавно обвинителство – Скопје во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија и Одделот за криминалистичка полиција –...

ИНСПЕКЦИИ КАЈ КАФАНЏИИТЕ ШТО ПРИКАЖАЛЕ НЕРЕАЛНО МАЛ ПРОМЕТ

Управата за јавни приходи ќе врши контрола низ сите кафулиња и кафеани кои во текот на деновите со новогодишни прослави пријавиле мал промет. Од УЈП ...

ЗАПАЛИЛ КАФЕ БАР ВО ПРИЛЕП БИДЕЈЌИ СЕ ПОЧУВСТВУВАЛ НАВРЕДЕН

сновното јавно обвинителство од Прилеп денеска соопшти дека се води постапка против 24-годишниот прилепчанец кој за време на новогодишната ноќ го запали кафе барот...

Воздухот во Скопје повторно загаден, измерени над 600 микрограми

Во изминативе два дена воздухот во главниот град беше загаден, а највисоки вредности на ПМ10 честички беа измерени во Лисиче – 629 микограми на...

ФОТО + ВИДЕО: Ова е момчето што беше убиено вчера во Чаир

Момчето убиено на автобуската во Чаир со калашников од Југо во движење е Бурим Идризи , роден 1993 година . Убиството се случи на улицата...

Земјотрес во Сопје и во 2014 година

Информација од архивата алфа тв Земјотрес од V-VI степени според европската скала го вознемири Скопје Земјотресот кој синоќа го осетија скопјани бил со јачина од 5-6...

Скопско не престанува да се тресе

Продолжува серијата земјотреси кои од вчера го тресат скопскиот регион. Од утринава регистрирани се неколку. Скопското подрачје се стресе претпладне но и попладне. Во...

Сеизмолошка обсерваторија: Вакви земјотреси се случуваат на 10 до 15 години

По утринските потреси кои ги вознемирија македонските граѓани од сеизмолошката обсерваторија  велат дека нема простор за паника. Земјотресот е од скопското епицентрално подрачје, случен на...

Македонија слави 25 години независност

Република Македонија денеска одбележува 25 години од успешно спроведениот референдум на кој македонските граѓани се изјаснија за самостојна и суверена држава. Убедливо мнозинство, над 95...

Ја сакам Македонија

Сте помислиле ли некогаш колку е убава нашата Македонија, подалеку од Скопје, Охрид, Маврово и Попова Шапка? Сте помислиле ли дека на секоја точка...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...