8.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Саша Богдановиќ: Ќе ставиме крај на дивеењето на кафанџиите во центар

Направивме нов Правилник за поставување на урбана опрема со кој ќе ставиме крај на дивеењето на кафанџиите низ центарот на градот, вели...

Приведен дилер од Скопје, МВР објави снимка од лабораторијата за дрога

Кривична пријава против 31-годишниот скопјанец Н.Б. поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Според информациите од МВР,...

Крушево го одбележува 38. роденден на Тоше Проески

Во тешко пристапното Крушево поради обилните врнежи од снег денеска беше одбележана 38 годишнината од раѓањето на балканската поп ѕвезда Тоше Проески. Неговите поддржувачи членови...

Лесново станува гео-парк, втор на Балканот

Општина Кратово и Општина Пробиштип денес 23.01.2019 година во Штип потпишаа Согласност кон  Договорот за изработка на апликација за номинирање на Лесново за Гео-парк,...

Деведесет и двајца меѓу кои и жени утре ќе учествуваат во традиционалното фаќање на...

Деведесет и две лица досега се пријавени за учество во традиционалното спуштање на крстот на 19 јануари на Богојавление – Водици во Вардар во центарот...

„Скопска” со нов дизајн, во текот на годината и корекции во системот за наплата

ЈСП Скопје пушти во продажба електронски картички „Скопска“ со нов дизајн. Нов дизајн имаат и двата вида картички, персонализирани и неперсонализирани. Цената и функционалноста...

Тони Михајловски и Миленко Неделковски  ќе се гонат кривично поради статуси на Фејсбук

Пред два дена јавното обвинителство поднесе обвинение против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски поради закани кон новинарот Бранко Тричковски. Основното...

Зар некој може да те замени? 11 години без Тоше Проески!

16 октомври, 2007 година. Веста одекна морничаво и злокобно, оставајќи пустош во срцата ширум Балканот. Нашата најголема ѕвезда згасна. Македонија и Балканот денеска се сеќаваат...

Се одржа „Шопска свадба 2018″ – Невестата на коњ а младоженецот накитен со пари

Во кратовското село Куклица вчера се одржа манифестација „Шопска свадба“. Членови на културно-уметнички друштва од Куманово и Кратово со сценска адаптација ја презентираа традиционалната...

Средношколец од Струга освои бронза на Светската олимпијада за геонауки во Тајланд

Средношколецот Александар Стојчески од Струга освои бронзен медал на Светската олимпијада за геонауки што се одржа во Тајланд. Неговиот ментор, проф д-р Ивица Милевски од...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...