10.8 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023
Home Занимливости

Занимливости

Синот на Бред Пит сака да го отстрани презимето од татко му

Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе пред судот против својот татко Бред Пит.

Александар Маленко може вода да му носи. Еди Марфи има 10 деца од 5...

Еди Марфи (59) има 5 сина и 5 ќерки од 5 различни врски. Неговите деца се на возраст од 2 до 31...

Џастин Бибер обвинет за плагијат

Француското електро-дуо „Жустис“ повлече правни дејствија околу насловната страница на новиот албум на Џастин Бибер, насловен „Justice” (Правда). Според Французите, постои огромна...

Гарванлиев ќе оди на Евросонг. MРТ нема право да дискредитира никого по основа на...

МРТ одлучи пејачот Васил Гарванлиев да остане македонски претставник на Евросонг 2021.  Комисијата за утврдување...

Како да заштедите на електрична енергија при готвење

Уредите за подготовка на храна во кујната трошат значителен дел од потрошената електрична енергија во домот. Ви презентираме неколку совети кои можат...

Замија – растение кое носи среќа и пари во домот

Замијата е растение која има потекло од Африка. Се работи за растение кое достигнува височина од еден метар и кое создава повеќе...

Компанијата Zoom вреди 129 милијарди долари. Сопствениокт на листата на 100 највлијателни луѓе во...

Компанијата Zoom вреди повеќе од IBM и AMD, по вртоглавиот пораст на акциите во вторникот од дури 41%. Пазарната вредност на компанијата,...

Ако вашиот дечко е еден од овие хороскопски знаци, НЕ ОЧЕКУВАЈТЕ БРАК

Додека бракот и семејството се идеални за живот за поголем дел од луѓето, некои од нас не можат да замислат да живеат...

Разотркривање на најзастапените 5 митови во однос на јаглехидратите

Во последно време интернетот е преплавен со различни диети кои генерално подразбираат силни рестрикции во однос на јаглехидратната храна. Многумина тврдат дека јаглехидратите нѝ...

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...