3.8 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023

Американските новинари ги надминаа и македонските! Вака известуваат за ураганот Флоренс (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=Ex9cKAh9zvE   https://www.youtube.com/watch?v=pyZdDQY37Sg   Социјалните мрежи се преполни со видеа кои ги исмеваат новинарите кои лажно известуваат за временската состојба. https://www.youtube.com/watch?v=EjXwtowx3Ck     https://www.facebook.com/viralhog/videos/545928202511347/   https://www.youtube.com/watch?v=bpNKgooRaqs   https://www.youtube.com/watch?v=-mSCEcuiDQE

Денес и утре врнежливо со грмежи и ветер

Обилни врнежи од дожд  проследени со грмотевици ја зафатија Тиквешијата од доцна синоќа, а дождот сеуште паѓа. Тиквешани се вознемирени од невремето во најлозарскиот...

Температурaтa денеска до 37 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер, вели прогнозата...

Рекордни 47 степени во централниот дел на Португалија.

Повеќе од 740 пожарникари денеска се борат со шумски пожари во јужниот дел на Португалија, каде температурите достигнаа рекордно ниво, како и во остатокот...

Србија се подготвува за големо невреме

Градскиот штаб за вонредни ситуации во Белград утрово одржа седница поради најавеното невреме. Градските служби се во состојба на зголемена подготвеност. Надлежните уверуваат дека нема...

Вечерва невреме со поројни дождови

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР)  издаде предупредување за невреме со пороен дожд и грмежи попладнево и вечерва. Според метеоролозите, со невремето ќе бидат зафатени...

УХМР најави нови временски неприлики

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен...

Пороен дожд во Виничко, Гостиварско, Крива Паланка и Демир Хисар

Нестбилно време проследено со пороен дожд и грмежи попладнево имаше во виничкиот регион, Гостиварско, Крива Паланка и во демирхисарското подрачје. Утре времето ќе биде сончево...

Stay connected

0FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
0FollowersFollow

Latest article

Во Македонија, од ХИВ/СИДА починале 123 лица а 451 лице живее со ХИВ/СИДА

123 ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ ОД ХИВ/СИДА ВО МАКЕДОНИЈА, 4 ЛИЦА НЕ ДОБИЛЕ ЗДРАВСТВЕНА УСЛУГА ПОРАДИ БОЛЕСТА Во текот на годинава,...

Најпознатиот Македонски јутјубер Марко-GP се збогуваше со фановите

Најуспешниот македонски јутјубер Марко Марковиќ, познат под псевдонимот GP, се збогуваше со фановите.  Како што соопшти тој самиот, време...

Како актерката и пејачка Долорес Поповиќ стана Лео Поповиќ?

Поповиќ во последниов период се соочува со сериозни животни ситуации, откако конечно ја донел одлуката да стане маж, иако во моментов сè...

Инстаграм воведува претплата. Ја превзема ли инстаграм работата на “Only Fans”?

„Инстаграм“ почнува да тестира нова опција која на најпопуларните корисници, односно креаторите на оваа мрежа треба да им...