Канаѓанката Ежени Бушар важи за една од најсексапилните светски тенисерки во моментов, која одушевува и на теренот, но и со провокативни фотографии на социјалните мрежи, каде што вчера сподели перверзна исповед поврзана со нејзиниот вчерашен настап на „Вимблдон“.

По триумфот над Британката Габриела Тејлос (6-0, 4-6, 6-3) па призна дека имала проблеми поради еден од собирачите на топчињата и тоа поради фактот што му бил откопчан шлицот на пантолоните.

„Кога и да ми додаваше топче, не можев да го тргнам погледот од неговиот откопчан шлиц. Се прашувам дали требаше да му кажам“, напиша Бушар и предизвика лавина коментари.

Најголем број од коментаторите ја прифатија нејзината шега, но имаше и такви кои ја критикуваа поради сексуалната инсинуација на еден од најконзервативниот турнир во светот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here