8.8 C
Skopje
вторник, март 5, 2024
Home Gossip 28М лајкови: Обично јајце е новата „најлајкувана“ фотка на „Инстаграм“ Кејли Џенер...

28М лајкови: Обично јајце е новата „најлајкувана“ фотка на „Инстаграм“ Кејли Џенер збесна и го спржи на асвалтот

До неодамна најлајкувана фотографија на „Инстаграм“ беше на фотографијата на Кајли Џенер на која ја држи ќерката за рака.

Неодамна на Инстаграм се појави профил наречен “world_record_egg” кој многу брзо и јасно даде до знаење што сака да постигне. На целиот профил се наоѓа само една објава – фотографија од јајце, а целта била да го сруши рекордот на најлајкуваната објава на Инстаграм, односно фотографијата на старлетата Кајли Џенер со 18 милиони лајкови.

View this post on Instagram

stormi webster ??

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

„Ајде заедно да поставиме рекорд и да добиеме најлајкувана фотографија на „Инстаграм“. Да го срушиме моменталниот рекорд кој го држи Кејли Џенер со 18 милиони лајкови“.

За само неколку дена, оваа фотографија собрала неверојатни 23 милиони лајкови, а интересно е тоа што вчера, за само три часа, лајковите на објавата “скокнале” од 14 до 18 милиони. Во моментот кога го објавуваме текстот има 28 милони лајкови и бројката постојано расте.

На оваа објава реагирала и самата Кејли која објави видео со опис: Кога Кејли ќе го види профилот на “world record egg“.

View this post on Instagram

Take that little egg

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Која е Кајли Џенер?

Родена на 10 август, 1997 година. Таа е Американска риалити телевизиска личност, модел, претприемач, и личност од социјалните медиуми. Таа почна со глума во “Keeping Up with the Kardashians” телевизиска серија на E! тв, од 2007 година. Таа е и е основач и сопственик на козметичката компанија Кајли Козметика.

Во 2012 година, таа соработувала со брендот за облека PacSun, заедно со нејзината сестра Кендал, и создаде линија на облека, “Кендал и Кајли”. Во 2015 година, Џенер ја лансирала сопствената козметичка линија наречена “Кајли усна колекција”, која била преименувана во “Кајли козметика” следната година. Таа, исто така, објави мобилна апликација која достигна број еден на “iTunes App Store”.

Во 2014 и 2015 година,списанието Тајм  ги ставиле сестрите Џенер на нивната листа на највлијателни тинејџери во светот, наведувајќи го своето значително влијание кај тинејџерите на социјалните медиуми.  Почнувајќи од 2018, со над 100 милиони следбеници, таа е една од топ 10 нај следени луѓе на Инстаграм. Во 2017 година, Џенер била ставена на листата на  Форбс славни 100,  со што стана најмладата личност на листата. Џенер глумела во сопствена серија , Животот на Кајли, која премиерно ја претставила на Е! телевизија на 6 август 2017 година.

Според магазинот Форбс , нејзината нето вредност е 900 милиони долари. Ова главно му се припишува на нејзината 100% сопственост на  Кајли козметика. Во изданието на Форбс тие предвидуваат дека Џенер ќе стане најмладиот самостоен милијардер некогаш, меѓутоа други го оспоруваат означувањето “самостоен”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here