Владо Јаневски вчера на прес конференција го најави својот концерт што во ВИП Арената “Борис Трајковски” ќе го одржи на 16 март, а со кој ќе прослави 25 години кариера.

Тој исто така го промовираше и спотот за својата најнова песна „Откако си негова“ во режија на Дарио Јанковиќ,  сниман на неколку локации низ Македонија.

На Вера Мештеровиќ, Мис на Македонија за 1996 година, и е доверена главната улога во спотот на новата песна, а по долги години и самиот Јаневски се појавува во видеото.

За своето долгогодишно правило, да не се појавува во своите спотови, пејачот на шега рече: „ Хрватите ми ставија нож под грло да се појавам во спотот“, а потоа  објасни дека новата песна е работена и за македонскиот и за хрватскиот пазар, на двата јазика, во студиото на продуцентот Никша Братош.

Без да планирам, испаѓа на секои 4 години да организирам концерт. Немам ништо против колегите од регионот кои ги полнат салите, ама убаво е на голем концерт да прозвучи и македонскиот јазик. Јас сум еден од ретките македонски пејачи кои не се плашат да наполнат сала како ВИП арената „Борис Трајковски, вели Јаневски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here