Вечерва е концертот на светски познатиот музичар Лени Кравиц. Тој пристигна во нашата земја, два дена порано пред долгонајавуваниот концерт закажан во ВИП арената „Борис Трајковски“.

Американскиот пејач, автор, актер и продуцент на изненадување на неговите фанови прошета низ Старата скопска чаршија, се фотографираше, делеше автограми, пееше со деца.

Скопје, Македонија. Стара чаршија. Прекрасен ден и средба со убави луѓе. #heretolove – напиша тој и го сподели видеото од Скопје.

Skopje, Macedonia. Old Bazaar. The most wonderful day meeting beautiful people. #heretolove

Gepostet von Lenny Kravitz am Donnerstag, 2. Mai 2019

Од големиот број хитови на Лени ние одбравме да се потсетиме на оваа песна:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here