Често искусните пејачи си задаваат предизвик да отпеат големи светски хитови. Таков е случајот и со фронтменот од братското дуо Некст тајм, Стефан Филиповски.

Тој на својот Инстаграм профил и фејсбук страна објави видео како ја пее безвременската „Show Must Go On“ од Queen. Неговата изведба  собра многу лајкови, како и низа од позитивни коментари.

Обично не ставаме вакви видеа, но овој пат ќе направиме исклучок затоа што Show must go on!!! напишаа Стефан на фејсбук и инстаграм.

Show must go on

Обично не ставаме вакви видеа, но овој пат ќе направиме исклучок затоа што Show must go on!!!

Gepostet von Next Time am Mittwoch, 16. Januar 2019

Ова не е прв пат Стефан да отпее позната песна. Тој, на својот профил на Фејсбук има постирано песна во негова изведба од познатиот музичар Принс, легендарната „Purple Rain“, која оригинално беше снимена во 1984 година.

„Една од моите најголеми желби е да снимиме албум со најдобрите рок балади… Можеби во иднина. Никогаш не е доцна“, напиша Стефан, претставувајќи ја оваа одлична преработка, која можете да ја слушнете горе. Уживајте!

Edna od moite najgolemi zelbi e da snimime album so najdobrite Rock baladi, mozebi vo idnina:) #nikogasneekasnoPURPLE RAIN!!!

Gepostet von Stefan Filipovski am Dienstag, 14. März 2017

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here