Ракиичка, мезе, муабет и прволигашки фудбал. И тоа го има во мак – фудбалот. Кога нема ништо интересно на теренот, тогаш мора да се бара надвор од него, во околните куќи низ Кратово. Фотката е од натпреварот Силекс Ренова кој заврши без голови.

Фото: Оливер Арсовски Кратово

Извор: Аберџија

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here