По пауза од речиси година и половина, Тијана Дапчевиќ конечно ќе ја претстави својата нова песна. Спотот ќе се прикаже вечерва во 18 часот на нејзиниот јутјуб канал . Станува збор за српска верзија на велигденскиот мегахит на Лозано, „Километри“, а според фотографиите споделени на Инстаграм, се чини дека мултиталентираната пејачка, актерка и водителка едвај ќе ја препознаеме …

Иако „Километрите“ доаѓаат доста долго по последната објавена песна „Ресет“, чија премиера се случи во март минатата година, Тијана во меѓувреме беше доста зафатена и со други проекти, како што се учеството во популарната емисија „Твоето лице звучи познато“, каде што за малку не успеа да победи, но и со својата емисија „Вечер со Тијана“ на 1 тв.

Премиерата  на новата песна ја очекуваме во 18 часот на нејзиниот јутјуб канал.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here