Времето денес ќе биде облачно со минусни температури и повремени врнежи од снег во попладневните часови.

Денеска попладне и во текот на ноќта, како и утре претпладне врнежите ќе бидат од снег и повеќе ќе бидат застапени во западните и во јужните делови каде на места ќе се формира снежна покривка.

Температурите ќе се движат од -1 до 6 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно, попладне со услови за провејување на снег, со температура до 2 степена.

Од сабота врнежите во пониските места ќе бидат претежно од дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Според прогнозите, до крајот на годинава не очекуваат температури од нулата до десетиот степен, кои на почетокот на јануари ќе одат се пониско кон нулата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here