Седумдесет и двегодишниот Силвестер Сталоне не може без Роки, но и без Рамбо. Најновото продолжение од серијалот за боксерот Роки Балбоа на големото платно ќе се најде до крајот на 2019  година, а во меѓувреме актерот во теретана го усовршува телото за последното продолжение на култната франшиза „Рамбо“. Инаку, „Рамбо 5“ доаѓа дури десет години после последното продочжување од овој серијал.

– Многу славни личности зборуваат за тоа колку напорно вежбаат и колку рано мора да стануваат и што се треба да жртвуваат. Ве молам дами и господа, па тоа е неверојатна привилегија! Ајде, пумпај! – напиша Силвестер Сталоне на Инстаграм до фотографија на која е прикажан како вежба, додавајќи го хаштагот Рамбо 5.
Неговите обожаватели биле воодушевени од виденото, а во нивните коментари оставиле многу комплименти и пораки за поддршка.

Сталоне за последен пат ќе се појави во улога на Рамбо. Toј го напиша и сценарито за новиот филм, кој би требало да излезе кон крајот на 2019 година. Во овој филм, Рамбо ќе се пресметува со мексикански нарко картел, со цел да спаси ќерка на пријател која е киднапирана. Снимањето на „Рамбо 5“ треба да почне во септмеври во Лондон, Бугарија и на Канарските острови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here