Познат бренд на костими за капење, ја ангажирал плус сајз манекенката Ирена Дрези за својата нова кампања. Ирена носи конфекциски број 44/46 и со задоволство се соблекла по костими за капење, а нејзините фотографии се споделени на Инстаграм.

Фотографиите од плус сајз манекенката собрале повеќе од 100.000 лајкови и илјадници коментари Инстаграм, но има и такви кои сметаат дека е премногу крупна за да рекламира костим за капење.

Ирена на Инстаграм ја следат 140 илјади корисници и на многу фотографии гордо ги покажува своите стрии, целулитот и своите облини.

Дали ви се допаѓа или сепак ова е „премногу“? 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here