Новинарот на „Си-ен-ен“, Андерсон Купер беше пијан за време на преносот на новогодишната ноќ од њујоршкиот Тајмс сквер откако тој и другиот водител пиеја текила на екс.

Тој веднаш истакна дека не е навикнат на алкохол и дека веројатно ќе му биде тешко да остане присебен.

„Мислам дека белите дробови ми изгореа”, коментираше по првата чашка.

„Тоа е само почеток”, го предупреди колегата Енди Коен.

Откако испија уште неколку чашки, почна да зборува драматично и да прави гримаси, и во еден момент се пошегува дека се плаши дека Коен ќе го фати и ќе го бакне.

Ова не е прв пат новинарите на Си-ен-ен да прават чудни работи за време на емитувањата во живо. Еден си го дупна увото, некои се соблекуваа, а некои пушеа марихуана, пишува „Вашингтон пост“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here