“Имагинацијата” е песна од англиската електронска музичка продукција дуо Горгон Сити. Вокалите се на јужно-Лондонскиот вокалистот Катми Мендита, песната е од нивниот деби студиски албум Sirens. Напишана е од Горгон Сити, Катји Мендита, Емели Санде, Мустафа Омер и Џејмс Мареј, а продуцирано од Горгон Сити и музичката група Мојам. Песната беше издадена како “Extendet play” во 2014  со три дополнителни ремикси на 31 март 2015 година.  На официјалниот youtube канал на Гордон Сити песната е објавена на 14. септември 2014  и во моментов има 59,142,328 прегледи но ретко кој слушнал за песната барем на нашите простори. Неодамна на социјалните мрежи се појави видео од 2016 година  на две девојки кои бидејки им било досадно се снимале како ја изведуваат токму оваа песна. Откако ке ја преслушате  оваа интересна изведба ке се заинтересирате и вие за оргиналната песна….

 

А еве ја и оргиналната изведба …

А еве ги и топ листите на кои што нема некој позначаен успех
Chart (2014) Peak chart
position
UK Dance (Official Charts Company)[4] 39
UK Singles (Official Charts Company)[5] 194
Belgium (WalloniaUltratip)[6] 36
LYRICS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here