Дали знаевте дека водата од суво грозје може да биде одлична за вас и здравјето на црниот дроб?

Ако ја следите оваа процедура која ви ја нудиме, по само 4 дена ќе почувствувате дека варењето ви се подобрува и веќе сте полни со енергија. Суво грозје, односно водата од него ги стимулира сите биохемиски процеси во црниот дроб и помага за детоксикацијата.

Сувото грозје е одличен извор на антиоксиданси. Тие го штитат телото од слободните радикали кои се виновни за појавата на речиси сите онколошки заболувања.

Сувото грозје е лек што е во состојба да направи целосно прочистување на црниот дроб, но во исто време и да го заштити човек од кардиоваскуларни болести.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

150 грама суво грозје
2 чаши вода (400 ml)

Внимателно одберете го сувото гројзе, побарајте суво грозје што има потемна боја, и не е премногу тврдо или меко. Проверете дали сувото суво грозје е цело, неискршено и чисто.

Измијте го сувото грозје и потоа ставете го настрана.
Загрејте ја водата до зовривање. Додадете го сувото грозје и оставете го да поврие и набабри 20 минути. Потоа оставете го сувото грозје во водата да отстои преку ноќ.

Утрото исцедете ја водата од сувото грозје, а потоа загрејте ја водата.
Течноста можете да ја пиете и топла и ладна, но морате да ја пиете на празен стомак, веднаш откако ќе се разбудите 30-35 минути пред појадокот.

Ако го примените овој третман четири дена по ред, ќе забележите дека варењето на храната се подобрува и ќе имате повеќе енергија.

Оваа прочистување е убаво е да се прави еднаш во месецот, за да се постигнат трајни резултати.

Не заборавајте, ако имате исхрана со помалку маснотии и многу свежо овошје и зеленчук, ќе имате подобро здравје на црниот дроб.

Исчистете го црниот дроб за неколку дена со само 2 состојки

Дали знаевте дека водата од суво грозје може да биде одлична за вас и здравјето на црниот дроб?

Gepostet von Gossip.mk am Dienstag, 17. September 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here