Загреб е дестинацијата која што се почесто ја посетува пејачката и виолинистка Андријана Јаневска. Причината за посетите е професионална, а како што откри неодамна во медиумите, Јаневска работи на нова песна на хрватски јазик.

Утрово таа беше гостин во емисијата “Dobro jutro Hrvatska” на HRT1

Песната и спотот се веќе готови и чекаат на вашите коментари:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here