Потребни состојки за овој неверојатен рецепт се:
Сок од лимон
Мед (1 лажица)
Вода (1 ½ чаша)
Чиа семе (1 лажица)


Како да се подготви:
Прво, мора да го ставиме чиа семето во вода да отстои околу 1 час. По 1 час, кога ќе ја апсорбира водата, семето ќе изгледа како гел поради влакната што ги содржи. Во меѓувреме направете сок од 1 лимон.

Ставете ги состојките во блендер. Матете додека не добиете хомогена смеса
И тоа е сè. Вашиот моќен пијалок што согорува маснотии е подготвен за употреба.

Консумирајте го секое утро со што ќе го забрзате метаболизмот и брзо и ефикасно ќе го изгубите вишокот килограми.

За оптимални резултати, консумирајте го ова природно решение наутро на празен стомак 15 дена по ред.

Семето чиа е многу ефикасно за топење на несаканите вишок килограми. Комбинацијата од Лимон и чиа придонесува за согорување на акумулираната маст.

Сами по себе, секоја од овие компоненти е многу добра и здрава меѓутоа, кога ги интегрираме во пијалок, исходот е неочекуван.
Најдобар дел од сè е што и двете состојки се евтини и лесно достапни.


Предности на Чиа семето:

1. Богато е со квалитетени протеини

2. Ја подмладува кожата

3. Помога на дигестивното здравје

4. Добро е за здравјето на срцето

5. Помога при лекување на дијабетес

6. Одлично е за стоматолошкото здравје

7. Ги зацврстува коските

8. Помага за зацврстување на мускулите и губење тежина

9. Помага при борба со карцином на дојка и грло на матка

10. Го забрзува вашиот метаболизам


Придобивки од сокот од лимон:

1. Го подобрува варењето на храната

2. Помага за губење килограми

3. Ја чисти кожата

4. Го подобрува имунолошкиот систем

5. Го третира лошиот здив

6. Го балансира нивото на pH вредност

7. Ја зголемува енергијата

8. Лечи Инфекции на грлото

9. Контролира висок крвен притисок

10. Го расчистува уринарниот тракт

Неверојатен рецепт за топење масти

Изгубете до 20 килограми за само 1 месец со овој неверојатен рецепт за топење масти.

Gepostet von Gossip.mk am Donnerstag, 5. September 2019

www.gossip.mk HealthySecrets

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here