Еден маж бил многу уникатен па на еден посебен начин и го честитал роденденот на својата девојка. Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

За да се изработи букетот цели 10 часа околу 7 луѓе работеле на него.

За овој букет мажот потрошил 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Девојката била пресреќна за подарокот, а и кој не би бил но поради овој гест мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон е заштитена и мора да чува.

На социјалните мрежи имаше многу коментари околу овој гест на мажот. Многумина го пофалија за убавото изненадување и убавиот подарок додека имаше и такви коментари кои сметаат дека тој би можел да измисли и поедноставен подарок.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here