Поп-пејачката Елена Ристеска последните неколку денови е во Москва. Освен што отиде да се прошета, таа денеска настапува на хип-хоп фестивал по повод денот на трудот, 1 мај.

Концертот се одржува на стадионот „Лужники“, а покрај Елена, настапуваат и бројни музичари од Русија, ама и од цела Европа.

Пејачката деновите во Москва ги искористи и за забава. Преку фотографии на Инстаграм таа се пофали дека била на вечера со својот руски менаџер и неколку соработници, меѓу кои и композиторката Александра Милутиновиќ, а се сликаше и на Црвениот плоштад.

 

Beautiful night in a traditional russian restaurant with my manager and producer @dzhamofficial and his lovely…

Gepostet von Elena Risteska am Montag, 30. April 2018

Извор: Facebook, Instagram

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here