Во ветеринарна амбуланта на Флорида во мај оваа година се случи вистинска драма, а сега се појавија и снимки.
Каролин Рајхле на 28 мај влегла во ветеринарна болница со момчето Џереми Флојд, каде го однеле кучето.

Жена тогаш направила нешто многу храбро, и пришла на секретарката и скришно и додала порака во која пишувало.

-Повикајте полицијата. Моето момче ми се заканува. Има пиштол. Немојте да ве примети!

Надзорните камери малку подоцна ја снимиле полицијата како доаѓа и го приведува мажот.

Полицијата потоа открила дека Флојд ја држел Каролин во заложништво два дена. Потоа ја претепал и на неа и се заканувал со пиштол, а во текот на расправата испалил и два куршуми во знак на предупредување.
Керолин лежела во кревет цел ден поради повредите, но потоа успеала да го убеди Флојд да го одведат кучето кај ветеринар. Додека се возеле кон амбулантата, Флојд уште еднаш и се заканил, кажувајќи дека ќе и го убие цело семејство.
После апсењето на насилникот, Каролин е примена во болница каде и се санирани повредите.

BEATEN DELAND WOMAN SLIPS NOTE TO VET STAFF, PLEADS FOR RESCUE FROM BOYFRIEND A 28-year-old DeLand woman was treated…

Gepostet von Volusia County Sheriff's Office am Samstag, 26. Mai 2018

Извор:www.10tv.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here