Драматични снимки на аеро-шоу: Во воздух се судрија воени авиони, еден пилот загина, двајца се повредени 

Несреќата се случи во Индија, за време на проба на акробатската единица на индиската воена авијација. На снимките се гледа моментот кога двете летала се судираат во воздух. 

Пилотите на авионите вежбале точка за петдневно меѓународно аеро-шоу што во среда треба да биде отворено во Бенгалуру, на југот на Индија.

Драматични снимки на аеро-шоу: Во воздух се судрија воени авиони, еден пилот загина, двајца се повредени

Драматични снимки на аеро-шоу: Во воздух се судрија воени авиони, еден пилот загина, двајца се повредени Несреќата се случи во Индија, за време на проба на акробатската единица на индиската воена авијација. На снимките се гледа моментот кога двете летала се судираат во воздух. Пилотите на авионите вежбале точка за петдневно меѓународно аеро-шоу што во среда треба да биде отворено во Бенгалуру, на југот на Индија.

Gepostet von VOA – Глас на Америка am Dienstag, 19. Februar 2019

Извор: www.complex.com www.voanews.com, facebook , twiter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here