Музичкиот свет прерано го изгуби Влатко Илиевски. Вчера постхумно беше објавена негова нова песна со наслов „До крајот“.

Спотот бил снимен од „Фабрика продукција“, кои го објавија на нивниот профил на Facebook.„Премиерно! Последната соработка со Влатко Илиевски.  “Последна соработка со Влатко илиевски. Почивај во мир друже ???? “– стои во објавата.

Влатко беше пронајден мртов во својот автомобил пред шест дена. Тој имаше 33 години. Сè уште нема информации за причината за смртта на македонскиот музичар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here