Во текот на денешниот ден не очекува сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.. Минималната температура во текот на ноќта  се движеше во интервал помеѓу -5 до 3, а  дневната ќе се движи  во интервал  од 5 до 13 степени.

Во Скопје утринската температура  достигна до -1 степени, а дневната температура до 9 степени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here