19-годишно девојче од Скопје пријавило во полиција дека вчера била истепана од нејзини другарки. А.К. го пријавила случајот во полиција во 17.30 часот.

Според неа истиот ден околу 03,00 часот на улицата “Димитрија Чуповски“ во ноќен клуб била физички нападната од страна на К.М. и неколку нејзини другарки.

Од полицијата велат дека се работи на целосно расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here