Еден од доказите дека крвта не е вода е Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески кој ја сними песната со симболичен наслов „We are blood“ (ние сме крв) .

Внукот на македонската поп-икона денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“, песната ја сними во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон.

Наследникот на Тоше, Кристијан, со кого нашиот популарен пејач често знаеше да пее и свири песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here