Канадскaта пејачка Селин Дион (50) неодамна ја претстави првата линија на детска облека во соработка со брендот „Нунуну“. Новата колекција, наводно, е инспирирана од облеката од 70-тите години, која е ослободена од сите стереотипи, а особено од родовата неутралност.
Колекцијата „Селинунуну“ се состои од маици, панталони и спортски кошули со дезен на черепи и специфични очи кои по малку потсетуваат на илуминати.

 

Сепак, тоа не му се допадна на американскиот свештеник и егзорцист Џон Есеф, кој пејачката ја обвини за сатанизам.

Џон Есеф

„Кога се раѓа бебето, првото нешто што го велат е: ‘Дали е машко или женско?’. Ова е најприродната работа во светот. Но, да се каже дека нема разлика меѓу нив е целосно сатанистички“, рече Есеф за Националниот католички регистар.
Селин сé уште не реагираше на обвиненијата.

Инаку таа од бракот со покојниот сопруг Рене Анџели ги има синот Рене Чарлс (17) и близнаците Еди и Нелсон (7). Од неодамна се шпекулира дека е во врска со американскиот актер Расел Кроу (54).

Извор: nulon.com , i-d.vice.com 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here