24.8 C
Skopje
среда, септември 27, 2023
Home Занимливости ВИДЕО: Од свадба директно на маратон?

ВИДЕО: Од свадба директно на маратон?

Над 10.000 учесници денеска трчаа низ улиците на главниот град, на Скопскиот маратон а еден го привлече вниманието со својата облека.

Наместо традиционална спортска опрема, еден учесник на Скопскиот маратон решил да трча во одело.

Најверојатно на маратонот дошол од свадба.  🙂

 [easy-social-like facebook=”true” facebook_url=”https://www.facebook.com/gossip.mk/” facebook_follow=”true” facebook_follow_url=”https://www.facebook.com/gossip.mk/” twitter_follow=”true” twitter_follow_user=”Gossip_mkd” twitter_tweet=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here