Новата песна на Тамара одевска “Monsters” конечно излезе во јавноста. Долго очекуваната песна јавноста со нетрпение ја очекуваше.

Позади песната стои истиот тим кој работеше на евровизиската PROUD. 

– Последните неколку месеци се посветив на снимањето на мојот нов албум, а Monsters е само мала најава за она што ќе следи во наредниот период. Албумот го работам со Роберт Билбилов, Дарко Димитров и со Лазар Цветковски. Македонските текстови ги пишува Игор Џамбазов, а за англиските е задолжен Коста Петров – информира Тамара.

Слушнете ја Monsters од Тамара Тодевска

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here