Македонската актерка Весна Петрушевска- Бејби на својот Инстаграм профил објави фотографија од вест објавена на македонски портал која ги насмеа нејзините следбеници.

Станува збор за вест со наслов „ФОТО: Вака изгледа првиот сопруг на Весна Змијанац“. објавена на 10 јануари и сеуште стои така.

Актерката најверојатно случајно налетала на оваа вест па ја објави на својот профил на Инстаграм и фејсбук пишувајќи „Па нек иде живот, додавајќи тагови #news #vesnazmijanac #fakenews“.

Под фотографијата пејачката Каролина Гочева и напиша „Таа си!“, додека Игор Џамбазов напиша „Смршао си брате…“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here