Сузана Гавазова дефинитивно тргна во поход на српската естрада. Целта е една, со песна и провокација да ја освои секоја нација во регионот и да се искачи на фолк тронот.

По дебито со песната „Хало“ и видеото за неа, кое го режираше Харис Дубица, истиот човек со кој соработува и Лепа Брена, Гавазова ги прошета српските телевизии и шоу програми, а неодамво гостуваше и во емисијата „Гранд магазин“, каде откри од каде и е идејата да работи со таа екипа.

Не помина долго, а атрактивната струмичанка веќе има нов адут. Најновата песна и видеото за неа, веќе се во етерот. Гавазова во него е уште попривлечна, попожелна, позаводлива… Брутално секси, како и девојките кои се појавуваат со неа во спотот.

Гавазова „Намачкана“ со сите бои, со хит и провокација тргна да ја освои целата нација.

Како тргнала, сексапилната струмичанка е на најдобар пат да им ги „замрси конците“  на многу од попознатите колешки од Белград.

Иако Сузана со песните на српски јазик кои одлично и се прифатени, дури и од нејзините македонски фанови, таа не заборава да го освежи и својот македонски репертоар.

Тоа ќе се случи до овие Велигденски празници кога на музичкиот пазар вредната Сузе ќе објави две нови македонски новосоздадени песни. .

Како и да е, српската естрада добива сериозна конкуренција во македонската пејачка свита ( Гавазова, Велевска, Сања – Барбика…).

Извор: фејсбук  вистина.мк gossip.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here