Бритни Спирс уште еднаш ќе го лечи своето ментално здравје во клиника. Ѕвездата беше во тешка емоционална криза по влошеното здравје на нејзиниот татко и итно побара стручна помош.

“Бритни тешко се справува со влошеното здравје на нејзиниот татко. Таа не пие или не зема дрога, но емоционално се чувствува лошо. Таа се обидуваше да се дистанцира од сè за да се излекува, но работите се влошија “, откри близок на пејачката на Page Six.

Бритни се приклучи на клиниката пред една недела и треба да остане во период од еден месец, додава TMZ.


Спирс има многу силни врски со неговиот татко и постојано раскажува дека е нејзина “поддршка во животот”.

На Џејми Спирс му беше дијагностициран рак на дебелото црево минатиот ноември, а неговата болест се влошува уште од тогаш. Тој веќе помина низ неколку операции, но ситуацијата не изгледа охрабрувачка. Џејми е главен советник и ментор на поп иконата од 2008 година, кога падна во тешка ментална криза и се покажа како да има биполарно растројство.

Пејачката ги одложи своите концерти во Лас Вегас додека се лекува.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here