Поп кралицата Мадона фалшираше на специјалниот настап на финалето на Евровизија вечерва во Тел Авив.

Мадона е специјална гостинка на Евровизија, за чиј настап медиумите пишуваат дека е вреден 1.3 милиони долари. Taa ги изведе класикот „Како молитва“, во чест на 30-годишнината од излегувањето на истоимениот албум и новиот сингл „Иднина“ со американскиот рапер Кваво, во придружба на 35-член хор.

Коментарите во странските медиуми се дека ова беше невообичаен настап за поп кралицата, а британски „Телеграф“ пишува дека настапот на Мадона бил срамен и разочарувачки.

Успеавме да најдеме снимка од настапот и прашање на време е кога ќе биде тргнат од јутјуб.


А ова е најдобрата верзија од песната на Мадона ? „Како молитва“ 

www.gossip.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here